Minione tygodnie były pełne niepokoju. Pandemia, którą wywołał koronawirus zmieniła nasz świat. Przewróciła do góry nogami codzienność i życie zawodowe milionów ludzi. To, co oglądaliśmy w filmach katastroficznych stało się rzeczywistością. Cofając się o kilka miesięcy, chyba nikt z nas nie uwierzyłby w taki scenariusz. Wyobraź sobie, że słyszysz: zostaną zamknięte wszystkie szkoły i placówki oświatowe. Nie odbędą się żadne mecze, koncerty, spotkania publiczne. Setki milionów ludzi na całym świecie zostanie bez pracy. Banki zawieszą spłaty kredytów, a ludzie nie będą mogli zbliżać się do siebie na odległość dwóch metrów. Maseczka ochronna wielorazowego użytku lub jednorazowa będą konieczne do wyjścia z domu. Większość z nas zapytałaby pewnie co to za film?

Niestety to nie kolejna hollywodzka produkcja

To nasz nowy bezdotykowy świat. I choć jest trudno w tej rzeczywistości pełnej nowych barier, staramy się poradzić sobie jak najlepiej. Przede wszystkim staramy się myśleć pozytywnie. Wierzymy, że pandemia jest szansą, by społeczeństwo zmieniło się na lepsze i zbudowało lepszą przyszłość. Każde spojrzenie na historię pokazuje, że kryzysy i katastrofy nieustannie przygotowują grunt pod zmiany. Globalna epidemia grypy z 1918 roku pomogła stworzyć krajowe usługi zdrowotne w wielu krajach europejskich.

W trosce o najbliższych

Koranoawirus ograniczył wszelkie kontakty, wszechobecne środki do dezynfekcji, maseczki ochronne to nowy bezdotykowy świat, który wymaga od nas dużej ostrożności. Pilnujemy wytycznych i zasad ze względu na siebie i na najbliższych. I choć kolejne dni przynoszą trochę dobrych wiadomości, to trudna lekcja. Mamy nadzieję, że wyniesiemy z niej tyle dobrego ile się da. Sytuacja związana z koronawirusem na pewno nauczy nas pokory i przypomni nam wszystkim, że warto cieszyć się codziennymi drobiazgami.

Realia i zasady funkcjonowania zmieniły się praktycznie z dnia na dzień. Zanim zdążyliśmy uzbroić się w koronawirusowe gadżety, sklepowe półki były już puste. Każdy chciał się zabezpieczyć i pomóc najbliższym. Wśród naszej rodziny i znajomych jest sporo starszych osób, które są w grupie podwyższonego ryzyka. Postanowiliśmy stanąć na wysokości zadania i uszyć im maseczki ochronne. Informacja o tym, że szyjemy maseczki rozeszła się błyskawicznie. Zaczęło napływać coraz więcej zapytań nie tylko od znajomych znajomych, ale również od klientów. Pytali, czy w związku z koronawirusem nie moglibyśmy szyć masek. Uznaliśmy, że nowa kolekcja strojów kąpielowych może poczekać. Dlatego teraz w sklepie internetowym Volin.pl dostępne są też maseczki ochronne.

Maseczka ochronna wielorazowego użytku z jonami srebra

Ze względu na ponad 20-letnie doświadczenie w branży sprawnie wskoczyliśmy na inne tory i zaczęliśmy szyć maseczki. Ponieważ wiemy, jak wybrać najlepsze tkaniny, możemy stworzyć produkt najwyższej jakości. Nasze maseczki ochronne z jonami srebra wykonane są z certyfikowanego materiału medycznego. Dzięki jonom srebra maseczki działają przeciwwirusowo i bakteriobójczo. Laminat, z którego je  produkujemy jest bezpieczny dla człowieka ponieważ wykonany jest z certyfikowanych surowców zgodnie ze standardem OEKO-TEX 100.
Doskonale wiemy, że oprócz skutecznej ochrony maseczka powinna też być wygodna i wyglądać estetycznie. Znając gusta i potrzeby naszych Klientów zaprojektowaliśmy uniwersalny model maseczki ochronnej, który mogą nosić kobiety, mężczyźni i dzieci.

Nasza maseczka ochronna 3-warstwowa jest lekka i miła w dotyku. Elastyczna tkania dopasowuje się do kształtu twarzy, dzięki czemu jej noszenie jest komfortowe. Ponieważ maseczka ma w materiale wcięcia, które zakłada się na uszy, trzyma się idealnie. Z pewnością dla wielu osób kolor maseczki ochronnej również ma znaczenie. Dlatego w naszym sklepie dostępne są czarne maseczki ochronne wielorazowego użytku i białe.

Jednorazowe maseczki ochronne

Każdy z nas ma swoje indywidualne podejście w kwestii noszenia maseczek. W związku z tym niektórzy lubią te wielorazowego użytku, a inni wolą maseczki ochronne jednorazowe. Dlatego sugerując się Waszymi potrzebami szyjemy również jednorazowe maseczki ochronne z certyfikowanego materiału, który jest w 100% bezpieczny w kontakcie ze skórą.
Maseczka ochronna jednorazowa 3-warstwowa jest uniwersalna w rozmiarze one size. Aktualnie dostępne są dwa kolory – czarny i biały. Ponieważ są to maseczki jednorazowe przygotowaliśmy zestawy po 10, 30 i 50 szt.

Pomimo, że nie ma 100% ochrony przed koronawirusem warto robić wszystko, by zminimalizować ryzyko zachorowania na covid-19.
Z pewnością pomaga w tym maseczka ochronna wielorazowego użytku lub maseczka jednorazowa. Zmniejszają ryzyko zarażenia
i ewentualnego rozsiewania zarazków. Zgodnie z wprowadzeniem nowych przepisów od 19.04.2020 roku noszenie maseczek zasłaniających usta i nos w miejscach publicznych jest obowiązkowe. Pomimo, że obostrzenia związane z koronawirusem są sukcesywnie znoszone, to pewne przyzwyczajenia i ostrożność zostaną w nas na długo. Dokładne mycie rąk, używanie płynów do dezynfekcji, czy noszenie maseczek ochronnych być może będzie naszym wyborem, a nie obowiązkiem. Wydaje się prawie pewne, że doczekamy się trendów w modzie maseczkowej.