Temperatura na termometrach coraz częściej szybuje w górę. Już niebawem będzie można powiedzieć: sezon na plażowanie uważam za otwarty! Ważne, aby w tym czasie nie tylko pamiętać o zachowaniu bezpiecznego odstępu między plażowiczami czy dezynfekcji rąk – ale zadbaniu również o nasz nadmorski look. Co prawda plaża i deptak to nie sala balowa czy taneczny parkiet, ale i tam cudownie jest poczuć się gwiazdą. A żeby wyglądać obłędnie trzeba mieć modny strój kąpielowy dwuczęściowy lub jednoczęściowy.

Dobrze dobrany i modny pod względem fasonu i koloru strój kąpielowy to połowa sukcesu. Warto pamiętać, że plażowy kostium jak wieczorowa sukienka – lubi dodatki. 

Nie trać głowy – weź kapelusz

Kompletując modny strój kąpielowy na sezon 2020 warto pomyśleć o nakryciu głowy. Doskonale zabezpieczy naszą skórę i włosy przed nadmiernymi promieniami słonecznymi oraz wiatrem. Ale też doskonale ożywi naszą twarz i stylizację. Nie bójcie się nosić chustek, turbanów czy kapeluszy! To naprawdę jest kobiece i modne. Dobrze dobrane nakrycie głowy pozwoli Wam osiągnąć efekt wow! A przecież o tym marzą wszystkie kobiety.

Dobierając odpowiednie nakrycie głowy trzeba pamiętać, aby było przewiewne. Warto postawić na kapelusze wykonane z plecionki słomianej lub papieru. To co chroni nam głowę nie powinno być w ciemnych kolorach. Odcienie takie jak czerń czy granat łatwiej „łapią” promienie słoneczne przez co będzie nam za gorąco. Świetnym pomysłem na plażowy look są wszelkiego rodzaju chusty. Mogą być w kwiaty i palmy niczym z dżungli lub marynistyczne wzory. Apaszkę możemy złożyć w trójkąt i związać z tyły głowy na wysokości uszu lub fantazyjnie zapleść na głowie tworząc turban. Taki element stroju doskonale wzbogaci kostium kąpielowy i sprawdzi się również w towarzystwie zwiewnej sukienki na wieczornym spacerze nadmorskim deptakiem.

Odrobina zwiewnej lekkości – pareo

W naszych plażowych akcesoriach dobrze jest mieć również pareo. Kiedy słońce jest bardzo intensywne pareo da naszej skórze odrobinę wytchnienia. Oczywiście wiele kobiet wie, że pozwoli również ukryć drobne niedoskonałości figury. Pareo może być kontynuacją naszego stroju kąpielowego. Na przykład do błękitnego kostiumu możemy dobrać pareo w marynarskie pasy. Bądź też być elementem ożywiającym naszą plażową stylizację – pareo w tygrysie cętki do białego lub beżowego kostiumu kąpielowego.

Te z Was które lubią spacerować w pareo brzegiem plaży przyznają, że jest to nie tylko niezwykle kobieca, zwiewna, ale i modna stylizacja. Dobrane do jednoczęściowego stroju kąpielowego pozwoli stworzyć prawdziwie szałową kreację. Tu oczywiście należy zwrócić uwagę na łączenie kolorów i wzorów. Na pewno najłatwiej będzie dobrać pareo do jednokolorowego stroju kąpielowego, łącząc je na przykład z czarnym kostiumem.

A może biżuteria na plażę?

Jeżeli mówimy o dodatkach to nie może zabraknąć biżuterii. Oczywiście najlepiej kolczyki, korale i bransoletki zostawić na czas słonecznych i morskich kąpieli w domu, ale jeżeli drzemie w nas sroczka, która uwielbia błyskotki, to… Latem warto postawić na dodatki naturalne – drewniane bransolety, korale z plecionki i kamieni. Nie bójmy się też kwiatów wykonanych z materiału upiętych we włosy czy ramiączko kostiumu. Świetnym dopełnieniem modnego stroju kąpielowego 2020 będą kolczyki muszle lub chwosty. Tu świetnym przy jest ta stylizacja. 

Torba

Nieodłącznym elementem każdej plażowiczki jest torba. I tu mamy naprawdę ogromne pole  do popisu i spore wymagania. Torba plażowa powinna być pakowana, modna, a do tego musi sobie radzić z wodą i wszechobecnym piaskiem. Nie jest łatwo zmieścić cały asortyment potrzebny nad wodą, dlatego na plażach królują duże torby, a nawet ogromne. Ręcznik, kosmetyki do opalania, butelka wody, książka… sporo tego jest. Jeśli towarzyszą nam dzieci… cóż wtedy chyba każda torba będzie za mała 😉 Model, wzór, materiał, rodzaj zapięcia, ilość kieszeni czy waga są bardzo ważne przy wyborze torby na plażę. Mając wybrany modny strój kąpielowy, warto poświęcić chwilę i poszukać torby, która będzie z nim współgrała.     

Pamiętajcie, że modny strój kąpielowy lubi dodatki, które podkreślają jego fason bądź kolor. Plażowa stylizacja powinna tworzyć spójną całość. Każda z nas chce przykuwać spojrzenia, oczywiście te związane z zachwytem.

Wybierając kostium kąpielowy na lato 2020, oprócz wspomnianych dodatków, koniecznie należy wspomnieć o okularach i butach. Jak je dobrać do plażowej stylizacji dowiedzie się już niebawem na blogu volin.pl.