Chcesz kupić strój kąpielowy, ale nie wiesz, w którym będziesz wyglądała najlepiej? Zastanawiasz się co do ciebie pasuje? Masz już upatrzony fason, ale ciągle nie wiesz jaki kolor wybrać? To odwieczny dylemat kobiet bez względu na to czy kupują sofę, kubki czy ubrania. Na pewno wiele razy stałaś przed lustrem z dwoma takimi samymi ciuchami w różnych kolorach i przykładałaś do siebie próbując ocenić, w którym będziesz wyglądała lepiej. Tak samo jest wybierając kostium kąpielowy. Oprócz modelu trzeba zdecydować w jakich barwach i odcieniach look będzie robił największe wrażenie.
Oto kilka praktycznych informacji na temat analizy kolorystycznej. A w kolejnym wpisie przedstawimy konkretne propozycje kostiumów kąpielowych dla czterech podstawowych typów urody. 

Cztery pory roku, czyli paleta kolorów w naturze.

Analiza kolorystyczna to zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów tworzenia swojego indywidualnego stylu. To inaczej określenie typu kolorystycznego, czyli wybranie tych barw, w których dana osoba wygląda najkorzystniej. Tak samo ważne jest to kupując kreację wieczorową jak i kostium kąpielowy.  

Najbardziej popularny podział typów urody to ten na cztery pory roku, czyli wiosnę, lato, jesień i zimę. Jak wiadomo przypisane są do nich współgrające ze sobą barwy i odcienie. Każda z nich ma swoje indywidualne określniki.

wiosna moodboard

W wiośnie dominuje jasność i wyrazistość. Kolory są ciepłe. Zielenie jak soczysta trawa i pąki, żółcie nasycone jak pola rzepaku, a do tego wiosna mieni się mnóstwem intensywnych barw kwiatów. Atrybuty wiosny: jasna, czysta, ciepła.

lato moodboard

Lato jest również jasne i słoneczne. Kojarzy się wodą i jej wszelkimi odcieniami. Błękitny, turkusowy, lazurowy, czy zielono-niebieski, to tylko początek szerokiej gamy barw, którymi oczarowuje nas woda. Ogólnie kolory lata są nieco rozmyte i miękkie.      
Atrybuty lata: jasne, zgaszone, chłodne.

jesień moodboard

Z jesienią kojarzą się kasztany, rude liście, zieleń nieco matowa i ciemniejsza. Nadal jest dużo ciepła, ale tym razem lekko zbrązowiałego, trochę rdzawego. Nie ma już tej soczystości. Beżowy, brązowy, ciemnopomarańczowy, rdzawe czerwienie, takimi barwami otula nas jesień.
Atrybuty jesieni: ciepła, zgaszona, ciemna.

zima moodboard

Zima to śnieg (choć w wielu miejscach coraz bardziej tylko w teorii). Nie ma już zieleni liści, ale są za to zielenie choinkowe. Kolory zimy są mocne, ale ciemne. Zestawiają się w kontraście z bielą. I jak wiadomo wszystko jest chłodne. 
Atrybuty zimy: chłodna, ciemna, czysta. 

W czym pomaga analiza kolorystyczna?

 Coraz bardziej popularna jest analiza kolorystyczna wyróżniająca aż 12 typów urody. Zajmują się tym profesjonalni styliści i coraz więcej kobiet korzysta z ich porad. Przynosi to na pewno najlepsze efekty. Możesz też sama postarać się o podstawowe określenie swojego typu urody. Z całą pewnością będzie to pomocne. Przeprowadzenie analizy kolorystycznej własnej urody ułatwia wiele spraw. Przede wszystkim daje obraz palety barw, w której prezentujesz się najlepiej.

Analiza kolorystyczna ułatwi również zakupy, bo na wstępie będziesz mogła wykluczyć, to co nie jest przypisane do twojej kolorystyki. Dzięki temu z szafy zniknie „mydło i powidło”, a zastąpią je harmonia i ład. Przede wszystkim jednak, jeśli wiesz w jakich kolorach ci najlepiej, podkreślisz walory swojej urody. Każda kobieta chce wyglądać olśniewająco. Są sytuacje, kiedy pragnie tego wyjątkowo. To między innymi urlop, wakacje… czyli czas spędzany nad wodą. Tu niezbędna jest odpowiednio dobrana stylizacja, której podstawa to strój kąpielowy. Zanim go wybierzesz sprawdź jaki masz typ urody. To pozwoli ci dobrać kostium kąpielowy do karnacji i typu urody.

szafa

Jak przeprowadzić analizę kolorystyczną? Oczywiście zawsze można skorzystać z porady eksperta wówczas będziesz miała pewność, że to co zostało doradzone zapewni ci wyjątkowy look. Możesz też sama pobawić się w stylistkę i spróbować określić swój typ urody. Pamiętaj, by zawsze to robić w naturalnym oświetleniu. Najpierw określ odcień karnacji i naturalny kolor włosów. Ustal jaki masz kolor oczu, jakie są twoje usta. Istotne są też piegi i to, jak twoja skóra reaguje na słońce.   

Oczywiście wnioski nie muszą być od razu oczywiste, ponieważ jak wcześniej wspomniałam, styliści mówią najczęściej o 12 typach urody (jest ich oczywiście jeszcze więcej). Biorą się one stąd, że wszystko w naturze przeplata się, łączy, przepływa. Pomnożono więc cztery podstawowe typy przez wspomniane wyżej atrybuty przypisane do pór roku.  

Z następnego wpisu dowiesz się czym charakteryzują się cztery podstawowe typy urody i w jakich kolorach wyglądają najlepiej. Pokażemy też jakie kolory kostiumów kąpielowych pasują do wiosny, lata, zimy i jesieni. Wszystkie propozycje strojów kąpielowych znajdziecie w sklepie internetowym volin.pl.